Тим   06/07
  Анкета
Дали мислите, дека треба да има ТВ директни преноси од домашното фудбалско првенство?

                 
  Табела                
                   
  Бр.   Тим Игр Поб Нер Изг + - Бод  
                     
  1   Работничи Кометал 18 14 4 0 33 5 46  
  2   Милано 18 11 3 4 35 17 36  
  3   Вардар 18 7 9 2 27 11 30  
  4   Пелистер 18 8 4 6 20 15 28  
  5   Победа 18 7 7 4 25 24 28  
  6   Ренова 18 7 4 7 18 18 25  
  7   Македонија Ѓ.П. 18 7 3 8 22 26 24  
  8   Напредок 18 5 5 8 19 29 20  
  9   Силекс 18 4 7 7 18 25 19  
  10   Шкендија 79 18 4 4 10 10 24 16  
  11   Цементарница 18 3 4 11 17 27 13  
  12   Башкими 18 3 2 13 22 45 11  
       
  Стрелци на лигата      
         
  Бр.   Име Презиме Тим Голови  
           
  1   Иван Тричковски Работнички Кометал 9  

 

СЛЕДНО - 19 Коло
ШКЕНДИЈА 79  :  РАБОТНИЧИ К
  02 мар 2008
  18 Коло - 16 дек 2007
РАБОТНИЧИ К   НАПРЕДОК
3  :  0
Инфо за натпреварот
Фотографии од натпреварот
 ТАБЕЛА
Работничи Кометал 46
Милано 36
Вардар 30
Пелистер 28
Победа 28
Ренова 25
Македонија Ѓ.П. 24
Напредок 20
Силекс 19
Шкендија 79 16
Цементарница 13
Башкими 11
 
 
 
 
 
 
 
  (C) Copyright 2007 FC Rabotnicki Kometal, All rights reserved