Тим   06/07
  Анкета
Дали мислите, дека треба да има ТВ директни преноси од домашното фудбалско првенство?

МИЛАН ЈУНИОР КАМП
     
   AC Milan во Македонија  
     
   Милан Јуниор Камп  
     
   Организација  
     
   Каде и кога  
     
   Програма  
     
   Адидас Опрема  
     
   Како да учествуваш  
     
   Играј во Милано  
 

На три нај добри играчи селектирани од тренерите, ке им биде дадена Шанса да патуваат во Милано и да учествуваат на натпреварот кој ке се одри помеЃу нај добрите учесници од сите Милан Јуниор Кампови во светот кој ке биде одржан како предигра на еден од натпреварите на АЦ Милан на стадионот  Сан Сиро во Милано.

 
     
   Фото галерија  
     

 

СЛЕДНО - 12 Коло
РАБОТНИЧИ К  :  ПОБЕДА
  28 окт 2007
  11 Коло - 21 окт 2007
РАБОТНИЧИ К   МАКЕДОНИЈА
3  :  0
Инфо за натпреварот
Фотографии од натпреварот
 ТАБЕЛА
Работничи Кометал 29
Вардар 22
Милано 21
Пелистер 18
Ренова 18
Македонија Ѓ.П. 16
Победа 15
Силекс 14
Напредок 9
Башкими 8
Цементарница 6
Шкендија 79 3
 
 
 
 
 
 
 
  (C) Copyright 2007 FC Rabotnicki Kometal, All rights reserved