Тим   06/07
  Анкета
Дали мислите, дека треба да има ТВ директни преноси од домашното фудбалско првенство?

МИЛАН ЈУНИОР КАМП
     
   AC Milan во Македонија  
 

Милан Јуниор Камп по прв пат во Скопје организира тренинг камп за млади фудбалери од 6 -16 години, на помоШните терени на
ФК. Работнички.Овој единствен настан им нуди на младите големо искуство и можност на трите нај добри да отпатуваат на прочуениот стадион Сан Сиро во Милано.Тоа би можело да биде почеток на кариера за која сонуваат сите млади играчи.

На 23 март 2007 година, во хотелот Александар Палас - Скопје, одржана е конференција за новинарите на неа зборуваа Даниеле Массаро, (ПР менаџер на АЦ Милан), Францеска Пиетра (АЦ Милан менаџер за програма за млади), Марцо Схембри (ЦЕО Њорлд Цамп Интернатионал ЛТД), представник од ФК Работнички Кометал Коста Костовски (потпреседател) и Игор Климпер (ФФМ)

 
     
   Милан Јуниор Камп  
     
   Организација  
     
   Каде и кога  
     
   Програма  
     
   Адидас Опрема  
     
   Како да учествуваш  
     
   Играј во Милано  
     
   Фото галерија  
     

 

СЛЕДНО - 11 Коло
РАБОТНИЧИ К  :  МАКЕДОНИЈА
  21 окт 2007
  10 Коло - 11 окт 2007
БАШКИМИ   РАБОТНИЧИ К
0  :  4
Инфо за натпреварот
Фотографии од натпреварот
 ТАБЕЛА
Работничи Кометал 26
Вардар 21
Милано 18
Македонија Ѓ.П. 16
Победа 15
Пелистер 15
Ренова 15
Силекс 13
Башкими 8
Цементарница 6
Напредок 6
Шкендија 79 3
 
 
 
 
 
 
 
  (C) Copyright 2007 FC Rabotnicki Kometal, All rights reserved