Тим   06/07
  Анкета
Дали мислите, дека треба да има ТВ директни преноси од домашното фудбалско првенство?

         
         
  Навивачи
 

Со влегувањето на фирмата „Кометал“ во ФК Работнички, се формира навивачката група РОМАНТИЧАРИ која го следи клубот во сите негови натпревари и го бодри со своето навивање.

Посебно е за одбележување присуството на Романтичарите на реванш натпреварот од второто квалификациско коло од Лигата на шампионите во Москва, меѓу Локомотив и Работнички Кометал

Навивачи (слика 1)

Навивачи (слика 2)

Кликни тука за веб сајтот на навивачката група Романтичари

 

   
   
   
   
         
 

 

СЛЕДНО - 19 Коло
ШКЕНДИЈА 79  :  РАБОТНИЧИ К
  02 мар 2008
  18 Коло - 16 дек 2007
РАБОТНИЧИ К   НАПРЕДОК
3  :  0
Инфо за натпреварот
Фотографии од натпреварот
 ТАБЕЛА
Работничи Кометал 46
Милано 36
Вардар 30
Пелистер 28
Победа 28
Ренова 25
Македонија Ѓ.П. 24
Напредок 20
Силекс 19
Шкендија 79 16
Цементарница 13
Башкими 11
 
 
 
 
 
 
 
  (C) Copyright 2007 FC Rabotnicki Kometal, All rights reserved