Тим   06/07
  Анкета
Дали мислите, дека треба да има ТВ директни преноси од домашното фудбалско првенство?

 

    Галерија

               
             
  70 години ФК РАБОТНИЧКИ  
           
             
  Болтон 1:0 ФК Работнички Кометал (04.10.2007)  
           
             
  Работнички Кометал 1 : 1 Болтон (20.09.2007)  
           
             
  Работнички Кометал 0 : 0 Зрињски (Мостар)  
           
             
  Работнички Кометал 3:0 Ренова  
           
             
  Милан Јуниор Камп, 16-20 Јули 2007  
           
             
  33 Коло  
           
             
  31 Коло  
           
             
  Фудбалска школа - Кочани  
           
             
  29Коло  
           
             
  27коло  
           
             
  Првиот тренинг на Драгољуб Беквалац  
           
             
  Ветерани  
           
             
  Пехари  
           
             
  Работнички Кометал Шампиони 2005 - Прослава Маракана  
           

 

СЛЕДНО - 19 Коло
ШКЕНДИЈА 79  :  РАБОТНИЧИ К
  02 мар 2008
  18 Коло - 16 дек 2007
РАБОТНИЧИ К   НАПРЕДОК
3  :  0
Инфо за натпреварот
Фотографии од натпреварот
 ТАБЕЛА
Работничи Кометал 46
Милано 36
Вардар 30
Пелистер 28
Победа 28
Ренова 25
Македонија Ѓ.П. 24
Напредок 20
Силекс 19
Шкендија 79 16
Цементарница 13
Башкими 11
 
 
 
 
 
 
 
  (C) Copyright 2007 FC Rabotnicki Kometal, All rights reserved